Aktualności

Lublin: Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo wypoczywających nad Zalewem Zemborzyckim

Data publikacji 05.05.2019

Posterunek wodny już otwarty. Tradycyjnie z początkiem maja policjanci z KMP w Lublinie rozpoczynają służbę nad Zalewem Zemobrzyckim. Policyjnych wodniaków będą wspomagać także patrole rowerowe.

Posterunek wodny nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie funkcjonuje w miesiącach letnich. W tym roku rozpoczęliśmy służbę 1 maja, a zakończymy w ostatnich dniach września.   W tym sezonie  delegowanych do pełnienia służby jest 7 policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. W wakacje wspierani będziemy przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Lublinie.  

 

Funkcjonariusze mają do dyspozycji: łódkę, radiowóz, rowery oraz sprzęt ratowniczy. Posiadają kwalifikacje ratowników medycznych i patent stermotorzysty.  Mundurowi z patrolu wodnego dbają o bezpieczeństwo wypoczywających. Reagują, gdy ktoś potrzebuje pomocy lub jest naruszane prawo. Kontrolują jednostki pływające pod kątem trzeźwości kierujących.  Zwracają szczególną uwagę na tzw. „dzikie kąpieliska”, by przestrzegać potencjalnych amatorów przed kąpielą w miejscach, w których nie ma ratowników.  Kontrolują wędkarzy pod kątem legalności połowu, zwalczają kłusownictwo wodne. Współpracują z WOPR, Państwową Strażą Rybacką, Strażą Leśną i Sanepidem.

R.L.R.

Powrót na górę strony