Aktualności

Biłgoraj: Wymusił pierwszeństwo policjantom...miał prawie dwa promile

Data publikacji 26.04.2019

64 latek wjechał motorowerem na skrzyżowanie nie udzielając pierwszeństwa policjantom biłgorajskiej drogówki, którzy jechali nieoznakowanym radiowozem. Gdyby nie szybka reakcja policjanta sytuacja mogłaby skończyć się zderzeniem pojazdów. Jak się okazało, motorowerzysta miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu, nie było to jednak jego jedyne przewinienie. Motorower, którym jechał, nie był dopuszczony do ruchu, nie był zarejestrowany i nie posiadał ubezpieczenia OC.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19:00 w miejscowości Zagrody na skrzyżowaniu z trasą W-835. Kierowca motoroweru wjechał na skrzyżowanie nie udzielając pierwszeństwa policjantom, którzy jechali nieoznakowanym radiowozem zmuszając kierowcę do gwałtownego hamowania.

Gdyby nie szybka reakcja policjanta, sytuacja mogłaby skończyć się zderzeniem pojazdów. Na szczęście tak się nie stało i nikt nie ucierpiał. Jak się okazało kierowcą motoroweru był 64 letni mieszkaniec gminy Goraj.

Przeprowadzona przez policjantów kontrola wykazała, że motorowerzysta jest w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Nie było to jednak jedyne przewinienie 64 latka. Jak ustalili policjanci motorower, którym jechał mieszkaniec gminy Goraj nie był dopuszczony do ruchu, pojazd nie był zarejestrowany i nie posiadał ubezpieczenia OC.

Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

JK