Aktualności

Zamość: Usiłował dokonać rozboju na taksówkarzu

Data publikacji 15.04.2019

W policyjnym areszcie przebywa 23-letni mieszkaniec gm. Zamość. Młodzieniec trafił tam pod zarzutem usiłowania rozboju na zamojskim taksówkarzu. 23-latek wsiadając do pojazdu taxi próbował narzucić kierowcy swój sposób rozliczenia za kurs. Kiedy ten odmówił, 23-latek zaatakował mężczyznę uderzając go kilkukrotnie w głowę. Próbował również zabrać jego saszetkę z pieniędzmi. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zatrzymali napastnika. Dziś zostanie doprowadzony przed oblicze prokuratora.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę pod jednym z zamojskich klubów. 23-letni mieszkaniec gm. Zamość wsiadł do stojącej nieopodal taksówki i zamówił kurs do pobliskiej miejscowości. Zanim jednak kierowca ruszył, między nim a klientem doszło do dyskusji. 23-latek próbował narzucić taksówkarzowi sposób rozliczenia za kurs. Kiedy ten nie przystał na propozycję, klient zaatakował go uderzając kilkukrotnie w głowę oraz próbował wyrwać mu saszetkę z pieniędzmi. Zdecydowana postawa kierowcy taxi zapobiegła kradzieży gotówki.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci w niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia zatrzymali napastnika. 23-latek pod zarzutem usiłowania rozboju trafił do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

Zgodnie z kodeksem karnym usiłowanie rozboju to przestępstwo za które grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

J.K.

Powrót na górę strony