Aktualności

Chełm: Oszukani podczas internetowych zakupów

Data publikacji 09.04.2019

Urwany kontakt ze sprzedającym, a także brak przesyłki zakupionych przedmiotów był przyczyną złożenia zawiadomienia o oszustwie. Mieszkańcy Chełma zainteresowali się ofertą sprzedaży telefonu komórkowego i markowych butów. Gdy tylko zrealizowali przelewy bankowe pieniędzy na konto, kontakt ze sprzedającymi się urwał. Policjanci wyjaśniają sprawy i przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.

Do dyżurnego komendy zgłosili się wczoraj dwaj mieszkańcy Chełma, którzy zostali oszukani podczas internetowych zakupów. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że na jednym z internetowych portali zakupili telefon komórkowy i markowe buty. Korespondowali w tej sprawie ze sprzedającymi. Po zakupie tych przedmiotów wpłacili pieniądze na wskazane rachunki bankowe. Jednak pomimo upływu czasu nie otrzymali zakupionych produktów, a sprzedający unikają z nimi kontaktu. Policjanci wyjaśniają te sprawy i przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.

To już kolejne tego typu zgłoszenia oszustw internetowych w ostatnim czasie. Pamiętajmy, że decydując się na zakupy za pośrednictwem internetu musimy zachować ostrożność i czujność. Zawsze upewnijmy się odnośnie wiarygodności i rzetelności osób sprzedających interesujący nas asortyment na portalach aukcyjnych, jak też w sklepach internetowych. Do czasu całkowitego sfinalizowania zakupu zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym.

E.C.

Powrót na górę strony