Aktualności

Lublin: Policjanci zatrzymali wandala poszukiwanego listem gończym na gorącym uczynku niszczenia aut

Data publikacji 07.04.2019

Policjanci z OPP w Lublinie zatrzymali na gorącym uczynku wandala, który płytą chodnikową wybijał szyby w zaparkowanych autach. Sprawcą okazał się 29-latek z Lublina, który był pod znacznym działaniem alkoholu. Poszkodowani oszacowali straty na 2 tys. zł. Dodatkowo okazało się, że 29-latek poszukiwany jest m.in. listem gończym za rozbój i ma do „odsiadki” ponad 3 lata.

Do zdarzenia doszło w piątek tuż przed godz. 1:00 na ul. Kunickiego w Lublinie. Dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna niszczy zaparkowane auta. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci z Oddziału Prewencji w Lublinie, którzy zatrzymali sprawcę na gorącym uczynku niszczenia pojazdów marki Seat i Peugeot. Mężczyzna płytą chodnikową rzucał w szyby zaparkowanych aut. Policjanci zatrzymali agresora, który był pod znacznym działaniem alkoholu. Sprawcą okazał się 29-latek z Lublina. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest dwoma podstawami prawnymi, m.in. listem gończym za rozbój. Mężczyzna został przewieziony na III komisariat Policji w Lublinie. Nie potrafił w racjonalny sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Poszkodowani oszacował starty na  kwotę 2 tys. zł. 

Teraz 29-latek ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Kodeks karny za przestępstwo niszczenia mienia przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku popełnienia tego czynu w warunkach recydywy kara ta może zostać zwiększona o połowę. Jeszcze tego samego dnia mieszkaniec Lublina został doprowadzony do zakładu karnego w celu odbycia zasądzonej kary ponad 3 lat pozbawienia wolności. 

K.K.  

Powrót na górę strony