Aktualności

Biała Podl.: Policjanci na II Międzynarodowych Targach Pracy i Edukacji

Data publikacji 07.04.2019

Policjanci bialskiej komendy uczestniczyli w II Międzynarodowych Targach Pracy i Edukacji. Impreza odbyła się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu. Funkcjonariusze przygotowali dla odwiedzających stoisko policyjne. Odpowiadali też na pytania na temat umiejętności i predyspozycji niezbędnych do wykonywania zawodu policjanta.

W miniony piątek w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu odbyły się II Międzynarodowe Targi Pracy i Edukacji. Organizatorami targów było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej w partnerstwie z Urzędem Miasta Terespol oraz Zespołem Szkół Publicznych Nr 1 w Terespolu. Podczas targów swoje oferty przedstawiali m.in. pracodawcy oraz agencje pośrednictwa pracy.

Celem targów było zapoznanie z potrzebami i możliwościami lokalnych rynków pracy w strefie przygranicznej Polski-Białorusi-Ukrainy, wymiana doświadczeń oraz zapoznanie z polskim lokalnym rynkiem pracy.

Funkcjonariusze bialskiej komendy oraz komisariatu w Terespolu chętnie włączyli się w tą inicjatywę, przygotowując na targach stoisko informacyjne. Policjantów reprezentował m.in. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej mł. insp. Andrzej Antoniewski.

Osoby poszukujące pracy miały możliwość bezpośredniego uzyskania szczegółowych informacji dotyczących służby w Policji. Funkcjonariusze przedstawili zasady  rekrutacji do służby i jej poszczególne etapy. Prezentowali również film dotyczący szczegółowego przebiegu testu sprawności fizycznej.

Odwiedzający policyjne stoisko mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o służbie. Dowiedzieli się jakim wymaganiom należy sprostać, aby w przyszłości zasilić szeregi Policji. Uzyskali informacje o niezbędnym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach.

Oprócz tego na policyjnym stoisku obejrzeć można było sprzęt będący na wyposażeniu funkcjonariuszy i przymierzyć policyjne „gadżety”. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również edukacyjne ”alkogogle”, dzięki którym  na spotkaniu nie zabrakło też treści profilaktycznych.

B.S.P.