Aktualności

Kraśnik: Policjanci poszukują sprawcy porzucenia szczeniąt

Data publikacji 31.03.2019

Policjanci poszukują sprawcy porzucenia 4 szczeniąt. O zdarzeniu kraśnicką policję powiadomił właściciel pola, gdzie w przydrożnym rowie odnalazł worek z pieskami. Niestety jeden ze szczeniaków już nie żył, pozostałymi pieskami do czasu przyjazdu lekarza weterynarii zaopiekowali się policjanci. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w szczególnych przypadkach nawet do 5.

W sobotę po południu policjanci z Kraśnika otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Rudnika Drugiego gm. Zakrzówek. Mężczyzna w przydrożnym rowie przylegającym do jego pola odnalazł w zawiązanym worku cztery małe pieski. Natychmiast powiadomił dyżurnego kraśnickiej jednostki. Zwierzęta były wychłodzone i wyczerpane, jeden ze szczeniaków niestety już nie żył, pozostałymi do czasu przyjazdu lekarza weterynarii zaopiekował się patrol umieszczając je w ogrzewanym radiowozie.

Sprawcy znęcania się nad zwierzętami grozi trzy lata więzienia. Za szczególnie okrutne traktowanie zwierząt, kara może być wydłużona do pięciu lat.

 

JM

 

Powrót na górę strony