Aktualności

Hrubieszów: Odpowie za uśmiercenie kota

Data publikacji 28.03.2019

Policjanci zatrzymali 33-latka, który odpowie za uśmiercenie kota. Jak ustalono nietrzeźwy mężczyzna pozbawił zwierzę życia, bo jak stwierdził, ”plątało” mu się pod nogami. Kiedy było już martwe, wyrzucił je do przydomowego wychodka. 33-latek trafił do policyjnego aresztu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę na terenie gminy Horodło. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji doszło do uśmiercenia kota.  Na miejscu ustalili, że nietrzeźwy 33-latek pozbawił zwierzę życia, a kiedy już wyładował swoją złość, martwe wyrzucił do przydomowego wychodka.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnym areszcie. 33-latek tłumaczył, że kot go zdenerwował bo „plątał” mu się pod nogami. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz odpowie za to przestępstwo przed sądem. Według przepisów ustawy o ochronie zwierząt grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskowali do prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru.

E. K.

 

Powrót na górę strony