Aktualności

Chełm: Zatrzymany sprawca fałszywego alarmu bombowego

Data publikacji 24.03.2019

Chełmscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Mężczyzna w czwartek zadzwonił do Sądu Rejonowego w Chełmie z informacją, że w ciągu godziny wybuchnie tam bomba. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące podłożenia bomby, która ma wybuchnąć w ciągu godziny w Sądzie Rejonowym w Chełmie. Zaraz po zgłoszeniu na miejsce skierowani zostali policyjni pirotechnicy oraz inne służby. Zarządca obiektu podjął decyzję o ewakuacji pracowników i petentów w obydwu budynkach sądu. Po sprawdzeniu pomieszczeń i terenu przyległego do obiektów policyjne działania zostały zakończone. Policjanci nie ujawnili żadnych ładunków wybuchowych ani innych urządzeń mogących grozić wybuchem.

Następnego dnia około południa kryminalni z Chełma zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Mężczyzna został wczoraj doprowadzony do Sądu Rejonowego w Chełmie, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączony z zakazem opuszczania miejsca pobytu oraz kraju. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

E.C.

Powrót na górę strony