Aktualności

Parczew: Gdy minął policjantów przyspieszył do 135 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Data publikacji 24.03.2019

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się podróż mieszkańca Chełma w m. Grabówka. 50–latek jadąc w stronę policjantów z parczewskiej „drogówki” jechał w terenie zabudowanym z przepisową prędkością. Gdy minął funkcjonariuszy wcisnął pedał gazu, a pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 135 km/h. Po chwili został zatrzymany. Oprócz zatrzymanych uprawnień nie obyło się bez wysokiego mandatu i punktów karnych. Miejsce w którym doszło do zdarzenia oznaczone jest na KMZB.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 812 w m. Grabówka. Policjanci realizowali zadania w miejscu zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie kierujący przekraczają dopuszczalną prędkość.  Obserwując teren w pewnej chwili zauważyli jadący w ich kierunku pojazd marki BMW. Pomiar prędkości na urządzeniu kontrolnym wskazał, że kierujący porusza się z przepisową prędkością w terenie zabudowanym. Po minięciu patrolu kierowca był pewien że jest już bezkarny. Wcisnął pedał gazu a jego autu gwałtownie przyspieszyło. Policjanci zmierzyli mu prędkość z jaką się oddalał. Tym razem pomiar prędkości wskazał aż 135 km/h. Mieszkaniec Chełma po chwili został zatrzymany.

50–latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został też ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

A.Ł.

Powrót na górę strony