Aktualności

Kraśnik: Działania kontrolne – „Kaskadowy Pomiar Prędkości” 

Data publikacji 22.03.2019

Od godzin porannych na drogach powiatu kraśnickiego możemy spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego. Szczególną uwagę policjanci zwrócą na prędkość poruszających się pojazdów. Będą to tzw. kontrole kaskadowe, gdzie na jednym często krótkim odcinku czynności pomiaru prędkości będzie prowadziło kilka patroli. Akcja kontroli kaskadowych prowadzona jest na terenie całego kraju. 

Dziś od godzin porannych na drogach całego kraju trwa akcja policjantów ruchu drogowego na zasadzie kaskadowych pomiarów prędkości. Taki rodzaj kontroli ma być sposobem na kierowców, którzy po minięciu jednego radiowozu przyspieszają i ponownie łamią przepisy. Działania prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku.  

Zaplanowane działania mają m.in. charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. 

Policjanci z kraśnickiej drogówki będą działali w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do przekroczeń prędkości. Będą to również miejsca wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na głównej trasie naszego powiatu, drodze krajowej nr 19 kraśnickich funkcjonariuszy wesprą patrole z WRD KMP Lublin. 

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. 

JM

Powrót na górę strony