Aktualności

Radzyń Podl: 46-latka pędziła 184 km/h w obszarze zabudowanym

Data publikacji 22.03.2019

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, powyżej 50 km/h, w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na okres 3 m-cy. Niestety, nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. W minioną środę, policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali dwoje takich kierowców. Rekordzistka jechał z prędkością 184 km/h w obszarze zabudowanym. Oprócz utraty prawa jazdy kierowcy ukarani zostali również mandatami karnymi. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.

W minioną środę policjanci radzyńskiej drogówki ujawnili dwoje kierujących, którzy pomimo obowiązujących przepisów przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Rekordzistką okazała się 46-letnia mieszkanka Parczewa, która zatrzymana została do kontroli drogowej około godziny 16:40. Kobieta kierując samochodem osobowym marki BMW w miejscowości Przegaliny Duże gm. Komarówka Podlaska na drodze wojewódzkiej nr 813, jechała w terenie zabudowanym z prędkością 184 km/h.  Przekroczyła dopuszczalną prędkość aż o134 km/h.

Kolejnego kierującego, który nie stosował się do obowiązujących przepisów ujawnili funkcjonariusze zaledwie kilkanaście minut później na terenie tej samej miejscowości. 55-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego kierując samochodem m-ki Peugeot Partner jechał w terenie zabudowanym z prędkością 105 km/h. W obydwu przypadkach poczynania kierowców ujawnione zostały za pomocą radiowozu nieoznakowanego wyposażonego w videorejestrator.

Kierujący utracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy, ukarani zostali mandatami karnymi, a na ich „konto” trafił 10 pkt. karnych.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

P. M.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.81 MB)

Powrót na górę strony