Aktualności

Lublin: Policjanci zabezpieczyli blisko 70 kg krajanki tytoniowej

Data publikacji 21.03.2019

Blisko 70 kg krajanki tytoniowej ujawnili i zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie. Taką ilość przewoził w swoim pojeździe 39-letni mieszkaniec gm. Poniatowa. Nielegalny towar został zabezpieczony, zaś mężczyzna zatrzymany. Jak wstępnie oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wynoszą blisko 70 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karno skarbowym mężczyźnie grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Do tej realizacji doszło wczoraj w okolicy jednego z parkingów na lubelskich LSM-ach. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP w Lublinie zauważyli parkujący tam samochód dostawczy. Funkcjonariusze postanowili skontrolować kierującego. Kiedy jeden z policjantów podszedł do kierowcy, ten schylił się po leżący obok worek. Jakież duże było jego zdziwienie, kiedy okazało się, że ma do czynienia z funkcjonariuszem Policji. W worku znajdowała się krajanka tytoniowa.

Chwilę później policjanci przeszukali zawartość dostawczego pojazdu. Z tyłu znaleźli kolejne osiem  worków z zawartością krajanki.
                                                    
39-letni mieszkaniec gm. Poniatowa został zatrzymany, zaś jego towar zabezpieczony na komendzie.  Łącznie zabezpieczono blisko 70 kilogramów krajanki tytoniowej.Jak oszacowali wstępnie mundurowi, straty na szkodę Skarbu Państwa to kwota rzędu blisko 70 tys. zł.
                                                   
Materiały tej sprawy trafią na Komisariat IV Policji w Lublinie. Tam 39-latek będzie przesłuchany i usłyszy zarzuty z kodeksu karno-skarbowego.  Kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego podlega karze grzywny albo karze pozbawienia wolności do lat 3.

AK

 

Powrót na górę strony