Aktualności

Lublin: 115 pakietów z narkotykami ukrył w schowku za lodówką

Data publikacji 01.03.2019

Policjanci zatrzymali 40-latka, u którego w mieszkaniu znaleźli 115 woreczków z zawartością amfetaminy. Narkotyki ukryte były w schowku między ścianą a lodówką. Zatrzymany mężczyzna dobrze znany jest lubelskim mundurowym, bowiem karany był wcześniej za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Dziś 40-latek zostanie doprowadzony do prokuratury.

Przeszukanie w jednym z mieszkań przy ul. Głębokiej realizowali policjanci z IV komisariatu. Podejrzewali, że znany im 40-latek może posiadać znaczne ilości narkotyków.

W trakcie prowadzonych przeszukań pomieszczeń funkcjonariusze natrafili na schowek znajdujący się pomiędzy lodówką a szafką. Okazało się, że to był "strzał w dziesiątkę", bowiem policjanci natrafili na ukryte woreczki z białym proszkiem. Łącznie po przeliczeniu okazało się, że było tam 115 pakietów. Według wstępnych ustaleń wynika, że ujawniona substancja wykazuje właściwości siarczanu amfetaminy.

Narkotyki zostały zabezpieczone. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie.  Właściciel nielegalnych środków został zatrzymany w policyjnym areszcie. 40-latek w przeszłości karany był za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu, takie jak rozbój, czy pobicie.

Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury i usłyszy zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za posiadanie narkotyków w znacznej ilości grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

AK

Powrót na górę strony