Kraśnik: Groźne zdarzenie na krajowej 19-tce - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Kraśnik: Groźne zdarzenie na krajowej 19-tce

Data publikacji 27.02.2019

Do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała trafił 46 letni kierowca skody, po tym jak leżący na jezdni kawałek metalowej rury, po najechaniu przez inny samochód został poderwany i uderzył w przednią szybę skody. Przedmiot przebił szybę jak pocisk i poważnie ranił kierującego. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera zainstalowana w pojeździe. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Widok z kamerki w pojeździe widzimy lecącą w powietrzu rurkę stalową zbliżającą się do auta.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek rano na drodze krajowej nr 19 w pobliżu miejscowości Lasy. Kawałek metalowej rury leżący na jezdni, po najechaniu przez samochód osobowy został poderwany i uderzył w przednią szybę osobowej skody. Niebezpieczny przedmiot przebił szybę jak pocisk i poważnie ranił kierującego samochodem. Pojazd zjechał z drogi ścinając słupek i na koniec uderzył w znak drogowy. Ranny 46 letni mieszkaniec Świdnika trafił do szpitala.

 

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci odnaleźli na jezdni kilkanaście leżących elementów pochodzących najprawdopodobniej od innego pojazdu, najprawdopodobniej samochodu ciężarowego.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera zainstalowana w pojeździe poszkodowanego.

Auto z rozbitą szybą.

Ostrzegamy – leżące na jezdni elementy mogą być bardzo niebezpieczne. Jeśli zauważymy zanieczyszczenie powiadamiajmy policję i zabezpieczmy niebezpieczny odcinek ostrzegając innych kierujących. Utrzymanie czystości drogi należy do jej właściciela,  jednak oznakowanie niebezpiecznego miejsca może uratować zdrowie a nawet życie innych użytkowników drogi. 

JM

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.23 MB)