Aktualności

Biała Podl.: Po służbie zatrzymał nietrzeźwego

Data publikacji 26.02.2019

Policjant bialskiej komendy zatrzymał po służbie nietrzeźwego rowerzystę. „Amator jazdy na podwójnym gazie” miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Niemalże wjechał pod koła samochodu, po czym kontynuował jazdę całą szerokością jezdni. Funkcjonariusz zapobiegł tragedii eliminując z ruchu nietrzeźwego 39-latka. Za popełnione wykroczenie mężczyzna odpowie przed sądem.

    Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 20:00 na ul. Podmiejskiej w Białej Podlaskiej. Policjant bialskiej drogówki, który wracał co służbie zauważył jadącego rowerem mężczyznę. Kiedy niemalże zrównał się z cyklistą, ten nagle zjechał na przeciwny pas ruchu wprost pod koła jadącego auta. Jedynie natychmiastowa reakcja sierż. szt. Michała Słyszko zapobiegła tragedii. Jednakże nieświadomy zagrożenia cyklista nie zatrzymał się i dalej kontynuował swoją jazdę. Tym razem już całą szerokością jezdni.

   Funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę. Na miejsce wezwał również patrol, który sprawdził stan jego trzeźwości. Okazało się, że rowerem kierował 39-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza udało się wyeliminować z ruchu nietrzeźwego, który stwarzał zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie.

Powrót na górę strony