Aktualności

Lublin: 31-latek odpowie za uprawę, posiadanie i udzielanie marihuany

Data publikacji 22.02.2019

Prawie 0,5 kg marihuany zabezpieczyli kryminalni z komisariatu w Niemcach. Policjanci narkotyki ujawnili w pomieszczeniach zajmowanych przez 31-letniego mieszkańca gm. Niemce. Ponadto w wyniku przeszukania ujawnili namiot wraz z osprzętem służącym do uprawy konopi oraz profesjonalną wagę. Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Do realizacji doszło wczoraj na jednej z posesji w gm. Niemce. Kryminalni z Komisariatu Policji w Niemcach podejrzewali, że mieszkający tam 31-latek może posiadać znaczne ilości narkotyków. Podczas przeszukania pomieszczeń mieskzalnych i gospodarczych funkcjonariusze ujawnili znaczne ilości marihuany, namiot wraz oprzyrządowaniem służący do uprawy konopi oraz profesjonalną, bardzo dokładną wagę elektroniczną. W działaniach brał również pies służbowy wyszkolony do wyszukiwania narkotyków, który znalazł jeden z pakietów środków odurzających ukryty w budynku gospodarczym. Mieszkaniec posesji został zatrzymany. Łącznie policjanci zabezpieczyli na jego posesji prawie 0,5 kg marihuany.

Wczoraj z 31-latkiem zostały przeprowadzone czynności procesowe. Policjanci ustalili również osoby, którym, mężczyzna miał udzielać narkotyków. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie 5 tys. zł.

Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Policjanci będą wnioskować o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wkrótce mieszkaniec gm. Niemce odpowie za uprawę, udzielanie oraz posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

K.K

Powrót na górę strony