KWP: Spotkanie z przedstawicielami lubelskich uczelni - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Spotkanie z przedstawicielami lubelskich uczelni

Data publikacji 21.02.2019

W ostatnim czasie na terenie województwa lubelskiego odnotowano dużą liczbę zdarzeń związanych z otrzymaniem informacji o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego w instytucjach publicznych. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się spotkanie z przedstawicielami lubelskich uczelni poświęcone problematyce reagowania podczas zdarzeń kryzysowych dotyczących zgłoszeń o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie obiektów charakteryzujących się dużym skupieniem osób.

Spotkanie z przedstawicielami lubelskich uczelni

W ostatnim czasie na terenie województwa lubelskiego odnotowano dużą liczbę zdarzeń związanych z otrzymaniem informacji o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego w instytucjach publicznych.

Z inicjatywy Wydziału Sztab Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wczoraj zorganizowano spotkanie poświęcone problematyce reagowania podczas zdarzeń kryzysowych dotyczących zgłoszeń o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie obiektów charakteryzujących się dużym skupieniem osób. Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele Uczelni Wyższych zlokalizowanych na terenie Lublina. 

podinsp. Tomasz Leszcz  przemawia do gości na spokaniu

Podczas spotkania poruszone zostały tematy poświęcone praktycznym aspektom zadań realizowanych przez administratorów obiektów, taktyki działań Policji oraz rekomendacji Centralnego Biura Śledczego Policji dotyczącej wiarygodności otrzymanej informacji.

Przedstawiciele uczelni.

Na koniec spotkania uczestnicy biorący w nim udział, wyrazili aprobatę do podjętej inicjatywy oraz przekazanych informacji, które mogą okazać się pomocne przy realizacji działań kryzysowych.

K.K./M.K.