Aktualności

Parczew: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę, który uciekł z miejsca kolizji

Data publikacji 20.02.2019

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 32–latek, który wczoraj pojazdem marki Volvo spowodował kolizję w m. Kostry i odjechał z miejsca zdarzenia. Drugim uczestnikiem zdarzenia okazał się policjant parczewskiej jednostki, który ruszył za uciekinierem. W m. Milanów ścigany zatrzymał swój pojazd, jednak widząc że pokrzywdzony nie zamierza mu odpuścić ruszył z impetem w dalszą drogę. Swoją jazdę zakończył po przejechaniu jeszcze kilku kilometrów, gdzie na łuku drogi wypadł z drogi ścinając przydrożne drzewo. Tam policjant zatrzymał kierującego i przekazał patrolowi „drogówki”.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem w miejscowości Kostry w gminie Milanów. Kierujący pojazdem marki Volvo zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z pojazdem marki Audi po czym odjechał w stronę Milanowa. Pokrzywdzonym okazał się policjant parczewskiej jednostki, który ruszył za uciekinierem. W miejscowości Milanów ścigany zatrzymał swój pojazd lecz widząc determinację policjanta, który podszedł do jego samochodu z impetem ruszył w dalszą drogę. Funkcjonariusz pojechał za nim. Po przejechaniu kilku kilometrów, na łuku drogi kierujący pojazdem marki Volvo stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni. Po drodze ściął jeszcze przydrożne drzewo. Swoją podróż zakończył kilkanaście metrów dalej gdzie został zatrzymany przez policjanta. Kierujący został przekazany mundurowym z „drogówki”.

Mieszkaniec gminy Firlej trafił na komendę. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Nie uniknie też konsekwencji za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

A.Ł.

Powrót na górę strony