Aktualności

Świdnik: Mrozula nowym czworonogiem w świdnickiej komendzie

Data publikacji 19.02.2019

Kilka dni temu do świdnickiej komendy trafił nowy, przeszkolony pies. Jest to owczarek belgijski o imieniu Mrozula. Opiekunem czworonoga jest asp. szt. Sławomir Maciąg. Razem przez pół roku szkolili się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Teraz wspólnie będą patrolować ulice Świdnika.

Od kilku dni szeregi świdnickiej policji zasila nowy pies. Jest to suczka owczarka belgijskiego i wabi się Mrozula. Razem ze swoim opiekunem asp. szt. Sławomirem Maciąg przeszli szkolenie w policyjnej szkole w Sułkowicach – jedynym ośrodku w Polsce, który szkoli psy do służby w policji. Pies ma 1,5 roku i bardzo dużo energii oraz zapału do pracy.

To drugi pies, który trafił pod opiekę asp. szt. Sławomira Maciąg. Policjant posiada już jednego owczarka belgijskiego o imieniu Logo, który specjalizuje się w odnajdowaniu narkotyków. Mrozula to pies patrolowo-tropiący przeznaczony do codziennej służby prewencyjnej, tropienia śladów i zapachów ludzkich.

    

W Komendzie Powiatowej Policji w Świdniku znajdują się jeszcze kolejne dwa psy. Są to owczarki niemieckie. Jeden z nich, tak jak Mrozula, jest psem patrolowo-tropiącym, a drugi zajmuje się ujawnianiem materiałów wybuchowych. Wszystkie psy wykorzystywane są w codziennej służbie i na stałe zamieszkują w specjalnie przystosowanych kojcach na terenie naszej jednostki.

E.D.

Powrót na górę strony