Świdnik: Uwaga na kruchy lód! - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Świdnik: Uwaga na kruchy lód!

Data publikacji 14.02.2019

Pomimo dodatnich temperatur na zbiornikach wodnych zalega jeszcze warstwa lodu. Świdnicka policja apeluje, aby nie wchodzić na taflę lodu. Może to stwarzać śmiertelne zagrożenie!

Wczoraj po godzinie 12:00 policjanci zostali powiadomieni, że w jednej z miejscowości pod Piaskami widziano dwóch nieletnich chłopców, którzy trzymając w ręce kije zaczęli wchodzić na zamarznięty zbiornik wodny. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policji znajdujący się najbliżej. Po przybyciu na miejsce mundurowi nie zastali już dzieci, dokładnie sprawdzili teren przyległy do zbiornika oraz pokrywę lodową na wodzie.

Policja przestrzega przed wchodzeniem na lód. Mróz już odpuścił, na termometrach jest dodatnia temperatura i lód topi się bardzo szybko. Zabawa na lodzie, spacerowanie po tafli albo wędkowanie może skończyć się tragicznie. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić dokładnie jaka jest grubość lodu, a pęknięcie tafli lodowej sprawi, że wpadniemy pod spód skąd bardzo trudno jest się wydostać. Ponadto woda jest bardzo zimna co powoduje szybkie wyczerpanie i wychłodzenie organizmu. Wchodzenie na lód inny niż sztuczny na lodowiskach zawsze niesie za sobą wielkie ryzyko, którego nie warto podejmować! Apelujemy również do rodziców, aby przekazali te cenne wskazówki swoim dzieciom.

E.D.