Aktualności

Radzyń Podl.: Uratowali 38-latka przed wychłodzeniem

Data publikacji 25.01.2019

Policjanci z radzyńskiej komendy odnaleźli 38-latka, który w stanie upojenia alkoholowego leżał na ziemi w rejonie rzeki Białki przysypany śniegiem. Policjanci pomogli mężczyźnie i odwieźli go do domu, gdzie zajęli się nim bliscy.

   W ubiegłą noc patrolującym miasto policjantom na ul. Kleeberga, 33 letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego przekazał informację o zagubieniu się jego kolegi z którym spożywał alkohol. Mężczyzna był nietrzeźwy i znał tylko imię kompana, nie wiedział gdzie się on w tej chwili znajduje. Temperatura powietrza wynosiła -8 oC i padał śnieg.

   Funkcjonariusze natychmiast zareagowali na zgłoszenie. Ślady butów mężczyzny z którym rozmawiali były widoczne na śniegu. Mundurowi pozostawiając radiowóz poszli w ich kierunku. Po przejściu kilkaset metrów funkcjonariusze zauważyli ludzką postać przysypaną śniegiem, około metr od rzeki Białki. Jak się okazało był to 38 letni mężczyzna którego szukali. Mężczyzna spał i był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Policjanci pomogli mężczyźnie oraz odwieźli go do domu, gdzie zajęli się nim bliscy.

    Policja apeluje aby reagować na sytuacje kiedy widzimy osoby bezdomne, pod wpływem alkoholu, szczególnie w te zimowe mroźne dni. Komenda Powiatowa Policji w Radzyniu Podlaskim nadal liczy na pomoc z Państwa strony. Zwróćmy uwagę na bezdomnych, którzy w mroźne dni oraz noce przebywają bez dachu nad głową. Zwracajmy też uwagę na osoby, których zachowanie wskazuje,
że znajdują się w stanie upojenia alkoholowego. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

P.W.

Powrót na górę strony