Aktualności

Lublin: Był poszukiwany 2 listami gończymi. Zdradziło go nerwowe zachowanie

Data publikacji 16.01.2019

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji KWP w Lublinie zatrzymali 31-latka poszukiwanego 2 listami gończymi. Mężczyznę poszukiwały organy ścigania z Poznania za oszustwo i włamanie, których był sprawcą. Mieszkaniec woj. wielkopolskiego wpadł w ręce policjantów na jednej z lubelskich ulic, gdy na widok przejeżdżającego radiowozu zaczął się dziwnie zachowywać. Spostrzegawczy policjanci natychmiast zareagowali i sprawdzili jego dane w policyjnym systemie. Wczoraj 31-latek trafił do Zakładu Karnego.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji KWP w Lublinie pełnili wczoraj służbę na terenie miasta. Przejeżdżając ulicą Niepodległości zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął nerwowo się zachowywać. Jego dziwne zachowanie nie umknęło uwadze mundurowych, którzy chwilę później wylegitymowali przechodnia.

Jak się okazało, okazał się nim 31-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego, który od września 2017 r. poszukiwany był dwoma listami gończymi za oszustwo i kradzież z włamaniem, którego się dopuścił. Mężczyzna na poszukiwany był także kilkoma zarządzeniami sądu lub prokuratora o ustalenie miejsca pobytu.

Przed organami ścigania z Poznania i wymiarem sprawiedliwości 31-latek ukrywał się w Lublinie. Wczoraj jednak przyszedł czas, by odpowiedział za dokonane przestępstwa. Policjanci przewieźli 31-latka do Zakładu Karnego, gdzie teraz czeka go odsiadka.

AK