Aktualności

Lublin: Sprawca usiłowania rozboju w rękach policjantów. Zdradziły go ślady na śniegu

Data publikacji 07.01.2019

Kryminalni z Komisariatu Policji w Niemcach już po około godzinie zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju. Okazał się nim 27-latek z Lublina. Mężczyzna w jednym ze sklepów w Ciecierzynie groził przedmiotem przypominającym broń ekspedientce i żądał wydania pieniędzy. Jednak dzięki postawie kobiety zamierzonego celu nie osiągnął i uciekł. Policjanci dotarli do niego około godzinę póżniej po śladach pozostawionych na śniegu.

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 18:00 w jednym ze sklepów w Ciecierzynie. Dyżurny otrzymał zgłoszenie, że sprawca wszedł na teren obiektu i trzymając w ręce przedmiot przypominający broń zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy i chwycił za kasę. Jednak z uwagi na opór kobiety uciekł ze sklepu nie zabierając niczego.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Kryminalni z Komisariatu Policji w Niemcach ustalili kierunek ucieczki sprawcy i ruszyli za nim po śladach pozostawionych na śniegu. Już po około godzinie od zdarzenia i przejściu kilku kilometrów wzdłuż torów i przez pola dotarli do miejscowości Elizówka, gdzie na przystanku zauważyli mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi. Natychmiast go zatrzymali i przewieźli na komisariat. Był to 27-letni mieszkaniec Lublina, który następnie trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna w przeszłości był karany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W sobotę zostały z nim przeprowadzone czynności procesowe i został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Wczoraj z wnioskiem Policji i Prokuratury o tymczasowy areszt 27-latek trafił przed oblicze sądu, który wobec niego zastosował dozór Policji.

Za przestępstwo rozboju grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

K.K.

Powrót na górę strony