Aktualności

Biała Podl.: Przemocą chciał wymusić na znajomym zwort pieniędzy

Data publikacji 02.01.2019

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego zatrzymali 21-latka, który w święta Bożego Narodzenia wspólnie z innymi osobami pozbawił wolności swojego znajomego. Powodem miało być wymuszenie zwrotu wierzytelności. Prokuratura Rejonowa w Radzyniu Podlaskim wobec 21-latka zastosowała dozór policji. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że umówił się ze swoim znajomym na jednej ze stacji paliw. Gdy ten wsiadł do auta, został pobity. Pokrzywdzony oświadczył, że w samochodzie oprócz znajomego znajdowały się także inne osoby. Twierdził, że siedzący tam 21-latek żądał od niego zwrotu pieniędzy. Kiedy po około pół godziny mężczyźni wypuścili go z samochodu, młody mężczyzna wrócił do domu, a całą sprawę zgłosił organom ścigania.

Zgłoszeniem zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim. Do wyjaśnienia zatrzymany został 21-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

W minioną sobotę Prokuratura Rejonowa w Radzyniu Podlaskim zastosowała wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego. Jest on podejrzany o to, że działając w celu wymuszenia od pokrzywdzonego wierzytelności stosował groźbę pozbawienia życia i przemoc oraz pozbawił mężczyznę wolności.

O dalszym losie 21-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają personalia pozostałych osób i ich udział w sprawie.

BSP

Powrót na górę strony