Aktualności

Chełm: Uważajmy podczas internetowych zakupów

Data publikacji 02.01.2019

Brak przesyłki zakupionego towaru, a także brak kontaktu ze sprzedającym był przyczyną złożenia zawiadomienia o oszustwie. Mieszkanka powiatu chełmskiego zainteresowała się ofertą sprzedaży kompletu garnków na jednym z internetowych portali. Korespondowała w tej sprawie ze sprzedającą. Gdy tylko zapłaciła za przedmiot kontakt z nią się urwał. Policjanci wyjaśniają sprawę i przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.

Do dyżurnego komendy zgłosiła się 45-letnia mieszkanka gminy Kamień, która poinformowała o prawdopodobnym oszustwie. Z relacji zgłaszającej wynika, że kilka tygodni temu zainteresowała się ofertą sprzedaży kompletu garnków. Ogłoszenie wystawione zostało na jednym z portali internetowych. Do sfinalizowania zakupu pozostawała w kontakcie ze sprzedającą. Gdy już wpłaciła na wskazane konto pieniądze, kontakt ten się urwał, a zakupione przedmioty nie dotarły do niej. Policjanci wyjaśniają sprawę i przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.

To już kolejne tego typu zgłoszenie oszustwa internetowego. Pamiętajmy, że decydując się na zakupy za pośrednictwem internetu musimy zachować ostrożność i czujność. Zawsze upewnijmy się odnośnie wiarygodności i rzetelności osób sprzedających interesujący nas asortyment na portalach aukcyjnych, jak też w sklepach internetowych. Do czasu całkowitego sfinalizowania zakupu zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym. Uważajmy też na wszelkie super okazje, gdyż oferowany przedmiot może różnić się od przedstawionego na zdjęciu, bądź też nie został nabyty przez sprzedającego w sposób legalny.

E.C.

Powrót na górę strony