Aktualności

Biała Podl.: Uciekał przed policyjną kontrolą. Porzucił auto i ukrył się na cudzej posesji

Data publikacji 30.12.2018

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego zatrzymali 36-latka, który kierując fiatem punto nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna jechał pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, a tablice rejestracyjne z których korzystał, pochodziły z innego samochodu. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek po godzinie 2:00 w nocy na terenie Międzyrzeca Podlaskiego.  Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w trakcie służby zwrócili uwagę na sposób jazdy wymijanego auta. Zachowanie kierowcy wzbudziło ich podejrzenia, dlatego postanowili sprawdzić jego trzeźwość. Kiedy na ul. Radzyńskiej próbowali zatrzymać auto używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zatrzymał samochodu, tylko podjął próbę ucieczki.

 Będąc już na terenie sąsiedniego powiatu „pirat drogowy” wjechał w boczną drogę, gdzie nie mógł kontynuować ucieczki. Wówczas porzucił fiata uciekając dalej pieszo. By zmylić policjantów próbował schronić się na pierwszej z napotkanych posesji. Tam został zatrzymany przez mundurowych. 

Jak ustalili policjanci za kierownicą fiata punto siedział 36-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego. Podejrzenia mundurowych okazały się słuszne. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 36-latek znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Urządzenie wykazało 0,2 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna ponadto kierował samochodem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, a tablice rejestracyjne samochodu pochodziły z innego pojazdu.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

BSP

Powrót na górę strony