Krasnystaw: Nie chciał jechać pijany, poprosił sąsiada - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Krasnystaw: Nie chciał jechać pijany, poprosił sąsiada

Data publikacji 27.12.2018

Dziś w nocy krasnostawscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Zgłaszająca dokładnie opisała samochód jakim ma on się poruszać i wskazała kierunek w jakim mógł się udać. Podała również dane kierowcy. Policjanci napotkali wskazany samochód ale za kierownicą siedział inny mężczyzna, niestety również nietrzeźwy.

    Dziś po godzinie godz. 3:00 dyżurny krasnostawskiej komendy odebrał zgłoszenie, o tym iż z miejscowości Tarnogóra (gm. Izbica) w kierunku Nielisza może jechać nietrzeźwy mężczyzna. Zgłaszająca kobieta powiedziała, iż osobowym Mitsubishi może jechać jej partner, który jest pod wpływem alkoholu. Po otrzymaniu tej informacji funkcjonariusze zatrzymali wskazany pojazd. Okazało się, że opisany przez zgłaszającą mężczyzna nie chciał prowadzić pod wpływem alkoholu i poprosił sąsiada, by to on kierował. Jak się okazało ten też nie był trzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, iż 48-letni mieszkaniec gminy Izbica ma ponad 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

   Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz wysoka nawiązka na fundusz pokrzywdzonym w wypadkach.

P.W.