Lublin: Przewoził w aucie znaczne ilości narkotyków - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Przewoził w aucie znaczne ilości narkotyków

Data publikacji 26.12.2018

Lubelscy policjanci zatrzymali 36-latka z Lublina, który w aucie przewoził znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej na ul. Nadbystrzyckiej. Mundurowi ujawnili ponad 400 działek marihuany oraz ponad 300 porcji dilerskich amfetaminy.

Podczas minionego weekendu na ul. Nadbystrzyckiej policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Nissan. W trakcie czynności w aucie mundurowi ujawnili znaczne ilości narkotyków. Samochodem podróżował 36-latek z Lublina. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 400 działek dilerskich marihuany i ponad 300 porcji dilerskich amfetaminy.

36-latek w Wigilię został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Prokuratur zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli od mieszkańca Lublina mienie w kwocie ponad 13 tys. zł.

K.K.