Zamość: „Nie mogę rozmawiać bo psy pukają do drzwi” - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Zamość: „Nie mogę rozmawiać bo psy pukają do drzwi”

Data publikacji 24.12.2018

9-latka, którego zaginiecie wczoraj zgłosiła zaniepokojona o jego życie matka policjanci odnaleźli w mieszkaniu krewnych. Wspólnie z chłopcem w mieszkaniu był również jego 29-letni ojciec, poszukiwany przez sąd. Chłopca przekazano pod opiekę matki, a ojciec dziecka trafił do policyjnego aresztu.

    W niedzielne popołudnie zaniepokojona o życie i zdrowie swojego 9-letniego syna mieszkanka Zamościa poprosiła policjantów o pomoc w jego odnalezieniu. Kobieta powiedziała, ze syn wyszedł z domu ok. 13.00, kiedy długo nie wracał zaniepokojona powiadomiła komendę. Policjanci sprawdzając osiedlowe uliczki udali się również do mieszkania jego krewnych, ponieważ z ustaleń mundurowych wynikało, że może tam przebywać zaginiony. Pod tym samym adresem mógł również przebywać poszukiwany przez sąd 29-letni ojciec dziecka. Drzwi do mieszkania były zamknięte, jednak z wnętrza dochodziły odgłosy świadczące o tym, że domownicy są w środku. Policjanci wykonali również połączenie telefoniczne na ustalony numer telefonu 29-latka. Połączenie zostało odebrane a rozmówca szeptem oznajmił: „nie mogę rozmawiać, bo psy pukają do drzwi.” Ponad godzinne pukanie i dzwonienie nie przyniosło rezultatów, w końcu zaniepokojeni o życie chłopca mundurowi poprosili o pomoc strażaków, którzy wyważyli drzwi.

   W mieszkania przebywał chłopiec oraz jego 65-lenia krewna, która oznajmiła, że nikogo więcej w domu nie ma. Policyjni nie dali wiary jej słowom i przeszukali mieszkanie. W kanapie pod kołdrami odnaleźli 29-letniego mężczyznę, w stosunku, do którego zamojski sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Poszukiwany podejrzewany jest, bowiem o znęcanie się nad rodziną.

   9-latek cały i zdrowy wrócił pod opiekę matki, natomiast jego ojciec został przewieziony do komendy i zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzisiaj trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.

D.K-B.