Chełm: Usiłował dokonać rozboju w lombardzie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Usiłował dokonać rozboju w lombardzie

Data publikacji 14.12.2018

54-latek z Chełma odpowie przed sądem za usiłowanie dokonania rozboju. Mężczyzna wszedł do jednego z chełmskich lombardów i trzymając w ręku przedmiot przypominający broń zażądał wydania kosztowności oraz pieniędzy. Pracownica niepostrzeżenie uruchomiła system alarmowy i sprawca został ujęty przez ochroniarzy oraz przekazany policjantom.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut przed godziną 21:00 w jednym z chełmskich lombardów. Mężczyzna wszedł do lombardu trzymając w ręku przedmiot przypominający broń i grożąc ekspedientce zażądał wydania kosztowności oraz pieniędzy. Kobieta tłumacząc napastnikowi, że nie posiada pieniędzy oraz wartościowych rzeczy niepostrzeżenie uruchomiła system alarmowy. Zaalarmowani pracownicy ochrony, po kilku minutach obezwładnili i ujęli napastnika. Gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że sprawcą napadu jest 54-letni mieszkaniec Chełma. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że w organizmie miał niemal promil alkoholu.

Policjanci zabezpieczyli również broń napastnika, którym był pistolet hukowy marki „Start”. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu prowadzone są z nim dalsze czynności procesowe. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Następnie trafi przed oblicze sądu. Zgodnie z kodeksem karnym za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

E.C.