Aktualności

Biłgoraj: Nietrzeźwy kierowca wpadł podczas akcji „Twoje światła – Twoje Bezpieczeństwo”

Data publikacji 14.12.2018

Do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna grozi 54-latkowi z gm. Frampol. Mężczyzna pomimo wypitego alkoholu wsiadł za kierownicę fiata. Zatrzymali go policjanci z biłgorajskiej drogówki w ramach akcji „Twoje światła – Twoje Bezpieczeństwo” ponieważ 54-latek kierował fiatem z niesprawnym światłem mijania. Jak się okazało na sumieniu miał znacznie więcej.

Wczoraj policjanci biłgorajskiej drogówki w związku z akcją „Twoje światła – Twoje Bezpieczeństwo” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego m-ki Fiat. Pojazd nie miał sprawnego jednego ze świateł mijania. Za kierownicą siedział 54-letni mieszkaniec gminy Frampol. Jak się okazało kierowca miał na sumieniu więcej niż niesprawne światło, mianowicie był nietrzeźwy. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkotestem wykazało, że 54-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali należący do niego blankiet prawa jazdy i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu. Nietrzeźwemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – kampania na rzecz dobrych świateł

J.K.