Chełm: Uważajmy podczas internetowych zakupów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Uważajmy podczas internetowych zakupów

Data publikacji 10.12.2018

Nadchodzące święta wiążą się z większą ilością zakupów nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale i internetowych. Decydując się na tego typu transakcję w sieci musimy zachować szczególną ostrożność. O tym, że nie wszyscy bywają uczciwi przekonała się mieszkanka powiatu chełmskiego zainteresowana kupnem telefonu. Korespondowała w tej sprawie ze sprzedającym. Gdy tylko dokonała zapłaty kontakt z nim się urwał, a telefon do tej pory nie dotarł.

W miniony weekend do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiła się mieszkanka gminy Ruda Huta, która poinformowała o oszustwie. Z relacji zgłaszającej wynikało, że kilka dni temu zainteresowała się ofertą sprzedaży telefonu komórkowego. Ogłoszenie wystawione zostało na jednym z portali internetowych. Cały czas była w kontakcie ze sprzedającym. Gdy wpłaciła na jego konto pieniądze, kontakt się urwał, a zakupiony telefon nie dotarł do kupującej. Pokrzywdzona oszacowała wartość strat na kwotę ponad 400 zł. Policjanci wyjaśniają sprawę i przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.

Gdy decydujemy się na zakupy za pośrednictwem Internetu upewnijmy się najpierw co do wiarygodności i rzetelności sprzedającego, zarówno w sklepach internetowych, jak też na portalach aukcyjnych. Przede wszystkim uważajmy na wszelkie super okazje, gdyż oferowany przedmiot może różnić się od przedstawionego na zdjęciu, bądź też nie został nabyty przez sprzedającego w sposób legalny. Zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym zanim transakcja nie zostanie pozytywnie zakończona.

E.C.