Aktualności

Chełm: Odpowie za szereg oszustw internetowych

Data publikacji 28.11.2018

10 zarzutów oszustwa usłyszał 25-letni mieszkaniec gminy Wojsławice. Mężczyzna wystawiał ogłoszenia o sprzedaży części motocykli i ciągnika rolniczego wraz z dokumentami. Po wpłaceniu pieniędzy przez kupujących, nie wysyłał towarów. Do tego celu wykorzystywał rachunek bankowy prowadzony na rzecz innej osoby. Mężczyzna był już notowany za oszustwa. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

    Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy realizując posiadane informacje zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Wojsławice. Jak ustalili śledczy mężczyzna w listopadzie br. za pośrednictwem portali internetowych oferował do sprzedaży części motocykli i ciągnika rolniczego wraz z dokumentami. Na ten cel pobierał pieniądze od osób zainteresowanych kupnem tych przedmiotów. Następnie po wpływie środków na konto nie wysyłał im zamówionych towarów. Do tego celu wykorzystywał rachunek bankowy prowadzony na rzecz innej osoby. Swoim przestępczym procederem spowodował straty, które pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

   Dzisiaj usłyszał 10 zarzutów w tej sprawie. Zostanie też doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna był już notowany za oszustwa. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.
E.C.

Powrót na górę strony