Aktualności

Łęczna: 15-latek włączył alarm pożarowy w sklepie

Data publikacji 27.11.2018

W Milejowie w budynku w którym znajdują się lokale handlowe i usługowe doszło do włączenia alarmu przeciwpożarowego. Koszty przywrócenia do stanu poprzedniego to około 15 000 zł. Policjanci ustalili, że odpowiedzialnym za włączenie alarmu jest 15-latek z gm. Łęczna.

W Milejowie w budynku w którym znajdują się lokale handlowe i usługowe doszło do włączenia systemu alarmowego poprzez wybicie szybki i wciśnięcie przycisku znajdującego się wewnątrz budynku. Włączenie systemu pożarowego spowodowało otwarcie klap dymnych zainstalowanych na dachu budynku. Administrator nieruchomości złożył zawiadomienie o zniszczeniu mienia, przywrócenie do prawidłowego działania systemu przeciwpożarowego oraz budynku do poprzedniego stanu wiąże się z kosztami około 15 000 zł.

Łęczyńscy kryminalni ustalili sprawcę włączenia alarmu. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec gm. Łęczna. Nastolatek swoje zachowanie tłumaczył tym, że chciał nastraszyć kolegów. Teraz o losach nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich.

A.B.

Powrót na górę strony