Aktualności

Ryki: Wymusiła pierwszeństwo. Straciła prawo jazdy

Data publikacji 23.11.2018

Niezastosowanie się do znaku „B-20 STOP” i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji, do której doszło wczoraj w Kłoczewie. Kierująca pojazdem marki Skoda wyjechała wprost pod prawidłowo jadący samochód marki Audi doprowadzając do zderzenia. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 9.00 na ul. Długiej w Kłoczewie. Kierująca pojazdem marki Skoda, 68–letnia mieszkanka powiatu ryckiego wyjeżdżając z ul. Klonowej nie zastosowała się do znaku „B-20 STOP” i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu osobowemu audi kierowanemu przez 20-letniego mieszkańca powiatu ryckiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Mimo, że całe zdarzenie wyglądało groźnie kierujący samochodami nie odnieśli poważnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Z uwagi na realne i bezpośrednie spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierującej skodą policjanci zatrzymali prawo jazdy. Za spowodowanie kolizji 68-latka odpowie przed sądem. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Policja apeluje o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą i starajmy się bezpiecznie dojechać do celu.

R.W.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.07 MB)

Powrót na górę strony