Aktualności

Chełm: Niemowlę pod opieką nietrzeźwej matki

Data publikacji 15.10.2018

2,5 promila alkoholu w organizmie miała 26-letnia matka, która "opiekowała" się swoim siedmiomiesięcznym dzieckiem. Policjanci zostali wezwani na miejsce przez załogę karetki pogotowia. Dziecko po badaniach w szpitalu zostało przekazane pod opiekę pracowników placówki opiekuńczo-wychowawczej. Policjanci zatrzymali nietrzeźwą kobietę. Dzisiaj z jej udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

Dyżurny chełmskiej komendy otrzymał wczoraj zgłoszenie o tym, że nietrzeźwa kobieta w jednym z mieszkań w Chełmie opiekuje się niemowlęciem. O zdarzeniu poinformował dyspozytor pogotowia, którego zespół medyczny był już na miejscu. Pod wskazanym adresem policjanci zastali 26-letnią kobietę, która "opiekowała" się swoim siedmiomiesięcznym synem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała w organizmie 2,5 promila alkoholu. W mieszkaniu były jeszcze dwie dorosłe osoby, które również były nietrzeźwe. Dziecko zostało przewiezione do szpitala, gdzie po badaniach przekazano zostało przekazane pod opiekę personelu chełmskiej placówki opiekuńczo-wychowawczej. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwą matkę.

Dzisiaj policjanci będą wyjaśniać czy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

E.C.

Powrót na górę strony