Aktualności

Łuków: Stracili prawa jazdy za nadmierną prędkość

Data publikacji 15.10.2018

Aż 10 praw jazdy zatrzymali w miniony weekend policjanci z łukowskiej drogówki. Dziesięciu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. „Niechlubnym rekordzistą” był 24-latek, który jechał w m. Oszczepalin z prędkością 140 km/h.

W miniony weekend policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali prędkość aut poruszających się po drogach, między innymi  w miejscowościach, gdzie według informacji naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa kierujący pojazdami przekraczają dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość. 

Wśród wielu sprawdzonych pojazdów, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 10 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 24-latek z gm. Wojcieszków, który w sobotnie popołudnie w obszarze zabudowanym m. Oszczepalin jechał motocyklem marki Kawasaki z prędkością 140 km/h. Młody mężczyzna został ukarany wysokim mandatem karnym, a jego „konto” zasiliło 10 punktów karnych. 24-latek i dziewięcioro innych kierujących „z ciężką nogą” już straciło prawo jazdy. Zatrzymane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami kierowcy odzyskają za trzy miesiące.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

M.J.

Powrót na górę strony