Aktualności

Opole Lubelskie: Podpalacz zatrzymany

Data publikacji 01.10.2018

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 31 letni mieszkaniec Opola Lubelskiego. Mężczyzna w ubiegły piątek oblał benzyną, a następnie podpalił drzwi jednego z miejscowych kościołów. Straty oszacowano na około 600 zł. Zgodnie z kodeksem karnym za uszkodzenia mienia grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek po południu. Z przyjętego zgłoszenia wynikało, że nieznany sprawca oblał, a następnie podpalił drzwi jednego z kościołów w Opolu Lubelskim. Parafia wyceniła straty na kwotę 600 zł.

Jak się okazało, przestępstwo zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu. Kamery zarejestrowały, jak młody mężczyzna chwyta za pozostawiony po koszeniu trawy kanister z benzyną i polewa nią drzwi. Następnie sprawca podpala dwie pary drzwi i odchodzi z miejsca.

Funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli nagranie, ustalili personalia podpalacza. Był nim 31 letni mieszkaniec Opola Lubelskiego.

Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć stróżom prawa powodu swojego zachowania. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do podpalenia oraz złożył wyjaśnienia. Zgodnie z kodeksem karnym za uszkodzenia mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 M.G 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.11 MB)

Powrót na górę strony