Aktualności

Krasnystaw: Nietrzeźwy kierujący ujęty przez załogę karetki pogotowia

Data publikacji 30.09.2018

Personel medyczny w Krasnymstawie ujął nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna nie panował nad pojazdem i uciekając pozostawił włączony silnik w swoim aucie. Kiedy zorientował się, że to karetka, a nie policyjny radiowóz powrócił na miejsce. Następnie personel medyczny przekazał go stróżom prawa. 31-latek miał 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj po godzinie 22:00 na jednym ze skrzyżowań w Krasnymstawie, pierwszeństwa przejazdu karetce pogotowia, nie ustąpił kierujący pojazdem marki Mazda. Zwróciło to uwagę medyków. Ponadto jechał on z dużą prędkością, nie panował nad pojazdem i omal nie uderzył w inne zaparkowane auto.  

Podejrzewając, iż kierowca może być nietrzeźwy medycy pojechali za nim, powiadamiając przy tym Policję. Gdy włączyli świetlne sygnały błyskowe, kierowca przyspieszył. Po kilkuset metrach zatrzymał się, pozostawił włączony silnik i uciekł do domu. Kiedy zorientował się, że to karetka, a nie radiowóz wrócił na miejsce i podszedł do medyków, którzy w rozmowie z nim wyczuli wyraźną woń alkoholu. Udaremnili jego ucieczkę i przekazali policjantom, którzy po chwili byli na miejscu.

Dalsze czynności potwierdziły podejrzenia medyków. 31-letni mieszkaniec Krasnegostawu miał w swoim organizmie 1,4 promila alkoholu.

Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

P.W.

Powrót na górę strony