Aktualności

Lubartów: Śmiertelny wypadek w m. Rudno

Data publikacji 16.09.2018

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku do którego doszło dzisiaj w m. Rudno. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nietrzeźwy 29-latek mający aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem marki Opel Vectra, zjechał do rowu i uderzył w leżące na poboczu wycięte drzewa. Niestety w wyniku zdarzenia 26-letnia pasażerka poniosła śmierć na miejscu, a kierujący został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 8:10 na drodze powiatowej w m. Rudno. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-latek kierujący samochodem marki Opel Vectra jadąc od m. Giżyce prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do rowu i uderzył w leżące na poboczu wycięte drzewa. Niestety w wyniku zdarzenia 26-letnia pasażerka poniosła śmierć na miejscu, a kierujący śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala. Oboje są mieszkańcami gm. Michów. Funkcjonariusze ustalili, że 29-latek kierował pojazdem pomimo aktualnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, który ma do 2019 roku. Policjanci sprawdzili w szpitalu stan trzeźwości kierującego. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci pod nadzorem prokuratura na miejscu wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Droga w wyniku wypadku jest zablokowana, a ruch odbywa się na wyznaczonych objazdach.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze oraz o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy także, że brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu.  Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.

K.K.

Powrót na górę strony