Aktualności

Biała Podl.: Okradł swojego pracodawcę na blisko 80 tys. zł.

Data publikacji 11.09.2018

Bialscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu podejrzewanego o przywłaszczenie blisko 80 tysięcy złotych. Mężczyzna zdefraudował pieniądze firmy, w której pracował od zaledwie kilku miesięcy. Policjanci ustalili, że mężczyzna oszukał też pracodawcę, sprzedając mu swoje bmw, które tak naprawdę było obciążone zastawem bankowym. 32-latek został już zwolniony z pracy. Teraz poniesie także konsekwencje karne.

W poniedziałek funkcjonariusze z Białej Podlaskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili, że pracownik jednej z bialskich firm przywłaszczył utarg pochodzący ze sprzedaży węgla. Jako kierowca samochodu dostarczał towar do klientów, od których pobierał pieniądze. Zamiast przekazywać gotówkę do kasy firmy, wydawał ją na swoje potrzeby. W ten sposób w ciągu kilku miesięcy przywłaszczył blisko 80 tys. złotych.

Wczoraj doszło do zatrzymania 32-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Dzisiaj będą wykonywane z nim czynności procesowe. Oprócz przywłaszczenia mężczyzna odpowie także za oszustwo.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili również, że zaraz po rozpoczęciu pracy 32-latek sprzedał swojemu pracodawcy samochód marki BMW, którym nie mógł swobodnie dysponować, ponieważ pojazd był obciążony zastawem bankowym. Mężczyzna zataił tą informację przed szefem, a żeby jego oszustwo nie wyszło na jaw, wyrwał z karty pojazdu kilka kartek z wpisami bankowymi. W ten sposób wzbogacił się o 55 tysięcy złotych.

Teraz mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

WL

Powrót na górę strony