Aktualności

Świdnik: Zatrzymani do sprawy napadu na sklep

Data publikacji 07.09.2018

Policjanci zatrzymali 35-latka oraz 28-letnią kobietę do sprawy napadu rabunkowego na jeden ze sklepów spożywczych w gm. Mełgiew. Do sklepu wtargnął mężczyzna w kominiarce, a w ręku miał przedmiot przypominający broń. Po doprowadzeniu ekspedientki do stanu bezbronności zabrał z kasy znaczną sumę pieniędzy i odjechał samochodem, w którym czekała na niego kobieta.

Wczoraj policjanci z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku podczas pełnienia służby zauważyli na terenie miasta pojazd, który mógł być użyty podczas napadu na sklep spożywczy. Do zdarzenia doszło na początku września na terenie gm. Mełgiew. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. W pojeździe znajdował się 35-letni mężczyzna oraz 28-letnia kobieta, którzy odpowiadali rysopisowi sprawców. Para została zatrzymana i doprowadzona do świdnickiej komendy.

Okazało się, że para na stałe mieszka w Austrii. Do Polski przyjechali około dwa tygodnie temu. Zatrzymali się w wynajętym domku nad jeziorem. Podczas przeszukania domku policjanci odnaleźli pistolet na naboje CO2, którym posłużył się sprawca podczas napadu oraz kominiarki, rewolwer hukowy, amunicję, pieniądze, tablice rejestracyjne oraz nieznaczne ilości narkotyków.

Jutro zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

E.D.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.31 MB)

Powrót na górę strony