Aktualności

KWP: Trwa ostatni weekend wakacji - policja dba, by powroty do domów były bezpieczne

Data publikacji 01.09.2018

Ci, którzy starali się do ostatniej chwili wykorzystać letni wypoczynek zaplanowali powroty do domów właśnie w ten weekend. Ten czas to okres wytężonej pracy dla policjantów, którzy dbać będą o bezpieczeństwo podróżujących. Będziemy reagować w przypadku naruszania przepisów prawa, brawurowej i nieodpowiedzianej jazdy. Będziemy interweniować w każdym przypadku, gdy potrzebna będzie nasza pomoc. Pamiętajmy o rozwadze, rozsądku i odpowiedzialności.

To już niestety ostatni weekend wakacji. Wiele osób będzie w tym czasie pokonywać setki kilometrów wracając z letniego wypoczynku do domów. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Do służby wyjadą oznakowane i nieoznakowane radiowozy oraz policyjne motocykle.  Będziemy reagować w każdym przypadku, gdy potrzebna będzie nasza pomoc, ale także zdecydowania reagować w każdym przypadku bagatelizowania prawa i narażania innych uczestników drogi na niebezpieczeństwo.

Policjanci w przypadku kontroli drogowej będą zwracali uwagę na korzystanie przez kierującego i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz stosowanie odpowiednich urządzeń do przewozu dzieci. Będziemy sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Pamiętajmy, że działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty, jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na lekkomyślność czy brawurę innych uczestników ruchu. Nie dawajmy przyzwolenia na powodowanie zagrożeń na drodze.

 

R.L.R.

Powrót na górę strony