Aktualności

Zamość: Czujny nawet po służbie

Data publikacji 29.08.2018

Kierownik Posterunku Policji w Łabuniach w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Styl jazdy pojazdu marki Peugeot, który poruszał się ulicami Łabuń wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Kierowcą okazał się 44-latek z gm. Łabunie, który w organizmie miał ponad promil alkoholu.

Wczoraj w Łabuniach uwagę kierownika tamtejszego Posterunku Policji będącego w czasie wolnym od służby, przykuł  jadący przed nim mężczyzna poruszający się pojazdem marki Peugeot. Kierowca zjeżdżał na przeciwny pas jezdni, próbował również nieudolnie cofać. Zaraz po tym kierowca wjechał na parking znajdującego się obok sklepu. Za nim podążył mundurowy chcący sprawdzić powody „dziwnego” stylu jazdy mężczyzny. Kiedy od kierującego wyczuł woń alkoholu, uniemożliwił mu dalszą jazdę. O zdarzeniu powiadomił dyżurnego oraz policjantów z miejscowego posterunku.

Kierującym okazał się 44-letni mieszkaniec gminy Łabunie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie był ponad promil alkoholu. W czasie kontroli drogowej mężczyzna nie posiadał również prawa jazdy.

Teraz za jazdę samochodem na podwójnym gazie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

D.K-B.

Powrót na górę strony