Aktualności

Chełm: Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 29.08.2018

Policjant z Komisariatu Policji w Żmudzi będąc na przejażdżce rowerowej w czasie wolnym od służby rozpoznał poszukiwanego 20-latka z gm. Wojsławice. Mężczyzna miał do odbycia karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Funkcjonariusz uniemożliwił mu ucieczkę i wezwał na miejsce policyjny patrol. Zanim został doprowadzony do zakładu karnego usłyszał jeszcze zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Policjant służby patrolowej z Komisariatu Policji w Żmudzi wykazał czujność nawet podczas relaksu na świeżym powietrzu w czasie wolnym od slużby. Będąc na przejażdżce rowerowej w miejscowości Strachosław zauważył poszukiwanego 20-letniego mieszkańca gm. Wojsławice. Młody mężczyzna miał do odbycia karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Funkcjonariusz zatrzymał poszukiwanego na przystanku autobusowym, uniemożliwiając mu ucieczkę. Po chwili o zdarzeniu poinformował dyżurnego chełmskiej komendy. na miejsce pojechał umundurowany patrol policji, który przewiózł zatrzymanego do komendy.

Zanim 20-latek został doprowadzony do zakładu karnego usłyszał jeszcze zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których doszło na początku sierpnia na terenie gm. Wojsławice. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

E.C.

Powrót na górę strony