Aktualności

Lublin: Tymczasowy areszt dla 20-latka za posiadanie narkotyków

Data publikacji 25.08.2018

Sąd zastosował tymczasowy areszt dla 20-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Młody mężczyzna wpadł ze środkami odurzającymi na ul. Koralowej w Lublinie. Ukryte w zaroślach narkotyki ujawnili kryminalni z IV komisariatu. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 450 działek dilerskich marihuany.

W środę na ulicy Koralowej kryminalni z IV Komisariatu Policji w Lublinie zauważyli jak młody mężczyzna chowa w zaroślach reklamówkę. Na widok policjantów rzucił się do ucieczki. Funkcjonariusze wspólnie z policyjnymi wywiadowcami z KMP w Lublinie po pościgu zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Lublina. W ukrytej w zaroślach reklamówce kryminalni ujawnili znaczne ilości marihuany. Łącznie zabezpieczyli ponad 450 działek dilerskich tego narkotyku.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało w przeszłości był już karany za posiadanie narkotyków. Miesiąc temu kryminalni z „siódemki” podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania również ujawnili i zabezpieczyli marihuanę.  

20-latek został już doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

K.K.

Powrót na górę strony