Aktualności

Biała Podl.: Połamane drzewa podczas burzy uszkodziły trzy samochody

Data publikacji 25.08.2018

Wczoraj na terenie Białej Podlaskiej doszło do gwałtownej burzy. Towarzyszył jej silny wiatr oraz opady deszczu i gradu. W jej wyniku uszkodzeniu uległy trzy auta, na które spadły połamane drzewa i ich konary. Na szczęście w wyniku zdarzeń nikt nie doznał poważnych obrażeń i skończyło się jedynie na uszkodzonych samochodach.

Wysokie temperatury sprzyjają wypoczynkowi. Pogoda taka może być również niebezpieczna. Wczoraj około godziny 17:30 na terenie Białej Podlaskiej przeszła burza. Towarzyszył jej gwałtowny wiatr oraz intensywne opady deszczu i gradu. Na przejeżdżający ul. Zamkową samochód osobowy marki Fiat, spadły złamane konary drzewa. Uszkodziły szybę oraz dach auta kierowanego przez 37-letnią mieszkankę Warszawy.

W tym samym czasie kilkadziesiąt metrów dalej spadające na jezdnię drzewo uszkodziło dwa przejeżdżające tą samą ulicą auta. Uszkodzeniu uległ samochód osobowy marki Mazda kierowany przez 30–letniego mieszkańca miasta, który podróżował ze swoją rodziną. Drugim z aut tj. osobowym oplem podróżowała 51-letnia mieszkanka gm. Drelów wraz z pasażerką.

Wszyscy uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Na szczęście w ich wyniku nikt nie doznał poważnych obrażeń, skończyło się jedynie na uszkodzonych samochodach.

Aby zminimalizować niebezpieczeństwo w czasie gwałtownej burzy, warto przestrzegać kilku prostych, ale skutecznych zasad:

  • nie szukaj schronienia pod wysokimi drzewami, masztami, latarniami;
  • trzymaj się z dala od trakcji tramwajowych, kolejowych, transformatorów przewodów wysokiego napięcia;
  • podczas jazdy samochodem zatrzymaj się z dala od drzew i pozostań w samochodzie. Jesteś w nim bezpieczny, pod warunkiem, że nie będziesz dotykał metalowych części, ani wychylał się przez okno;
  • nie parkuj pod drzewami, liniami energetycznymi i innymi wysokimi obiektami;
  • w czasie burzy, najlepiej pozostać w domu lub innym budynku, w którym będziemy bezpieczni.

B.S.P.

Powrót na górę strony