Aktualności

Tomaszów Lub.: Kłótnia zakończona użyciem noża

Data publikacji 24.08.2018

Policjanci zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie 42-latka z gminy Ulhówek. Mężczyzna ugodził swojego sąsiada nożem kuchennym. Chwile wcześniej doszło między nimi do kłótni. 42-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa. Grozi mu kra nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w jednej z miejscowości w gminie Ulhówek doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Na jednej z posesji mężczyzna ugodził nożem swojego sąsiada. Jak wynika z relacji świadków, sąsiedzi mieszkający w jednym bloku pokłócili się i doszło między nimi do awantury i szarpaniny. Rodzina rozdzieliła szarpiących się mężczyzn. Jeden z nich został przy budynkach gospodarczych, a drugi poszedł do swojego mieszkania. 42-latek uważał, że kłótnia nie zakończyła się po jego myśli i wrócił pod budynki gospodarcze. W pewnej chwili brat poszkodowanego 46-latka zobaczył jak ten pada na ziemię i trzyma się za brzuch, a sąsiad stoi nad nim z nożem. 42-latek odrzucił nóż na asfalt i wrócił do domu.

Na miejsce świadkowie wezwali karetkę pogotowia i policję. Karetka zabrała poszkodowanego do szpitala, gdzie od razu, ze względu na poważne obrażenia został operowany. Policjanci zatrzymali sprawcę ugodzenia. Zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że w organizmie ma prawie 2 promile w organizmie. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora.

Jutro 42-latek zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Policjanci będą wnioskować o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Przestępstwo usiłowania zabójstwa zagrożone jest karą do 25 lat pozbawienia wolności.

A.L.

Powrót na górę strony