Aktualności

Lublin: Nieodpowiedzialny ojciec

Data publikacji 20.08.2018

Upojony alkoholem ojciec wybrał się z dzieckiem na spacer. Nieodpowiedziany tatuś znajdując się na ścieżce rowerowej przewrócił się i upadł na ziemię. Płacz dziecka zaalarmował przechodniów, którzy wezwali służby. 36-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Wczoraj około godz. 16:00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Kupieckiej na ścieżce rowerowej leży mężczyzna, a przy nim znajduje się płaczące dziecko.

Zaraz po zgłoszeniu na miejsce przyjechali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Mundurowi zastali tam leżącego na kostce brukowej 36-letniego mieszkańca Lublina. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, a pod jego „opieką” znajdował się 6-letni chłopczyk. Mężczyzna po upadku posiadał obrażenia ciała, jednak nie wyraził zgody na zbadanie przez załogę karetki pogotowia, która również przyjechała na miejsce. 36-latek zachowywał się wulgarnie i agresywnie w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że nieodpowiedzialny ojciec miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia, natomiast dziecko trafiło pod opiekę dziadka, który przyjechał na miejsce.

Po wytrzeźwieniu 36-latek zostanie przesłuchany. Policjanci z V Komisariatu Policji w Lublinie będą teraz sprawdzać czy mężczyzna swoim zachowaniem nie naraził dziecka na utratę zdrowia, bądź życia. Całość materiałów zostanie przekazana także do Sądu ds. Rodziny i Nieletnich. Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo narażenia na utratę zdrowia lub życia dziecka zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

K.K.

Powrót na górę strony